👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله بررسی سیستم ماجان

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله بررسی سیستم ماجان

مقاله بررسی سیستم ماجان در 47 صفحه ورد قابل ویرایش

 

مقاله بررسی سیستم ماجان در 47 صفحه ورد قابل ویرایش 

قسمت اول: مقدمه

1-1) سر شناسنامه سیستم:

بشر از ابتدا الهام گرفتن از طبیعت را در كارهای مختلف خود مد نظر داشته و دارد . كه نمونه های بارز و وافری از آن را می توان حتی در انسانهای اولیه دید.

در سیستم مورد بررسی كه تحت پروژه به آن خواهیم پرداخت نیز الهامات بسیاری از طبیعت درطراحی، ساخت و شكل گیری كالاها و تولیدات سیستم وجود دارد، بعنوان مثال می توان طراح های تخت جمشید كه از بارزترین كارهای این سیستم تولید و صنعتی است را مثال زد.

لازم به ذكر است كه سیستم مورد نظر مطالعه افتخار این را داشته كه توانسته طرح های اصیل ایرانی و فرهنگهای سرزمین عزیزمان را درقالب كارها و محصولات خود و نه تنها درمعرض دید هموطنانمان قرار دهد بلكه به كشورهای مختلف بشناساند.

برای كسب اطلاعات بیشتر می توان به سایت اینترنتی این سیستم مراجعه كرد. كه شرح كلی از عملكرد از ابتدا تا به حال سیستم و پیشرفت ها و فعالیت های آن مطرح شده. درپایان تعدادی از طرح ها و كارهای این سیستم نیز مورد نمایش قرار خواهد گرفت.

سایت سیستم ماجان: www.majanart.com

آدرس نمایشگاه: بزرگراه اشرفی اصفهانی ، نرسیده به پل همت مركز خرید تیراژه، طبقه همكف، واحدهای 60 و 62.

تلفن: 66694485-6-021 و 44492325-021

همراه: 09123138610(مهندس باقری)

2-1)نگاهی گذرا به چگونگی عملكرد سیستم ماجان:

این سیستم همانند بیشتر سیستم های تولیدی- صنعتی دارای سلسله مراتبی از فعالیت ها می باشد كه بعداً در قسمت های بعدی نمودار خواهد شد.

دررأس سیستم ماجان مدیر ارشد قرارداد، كلاً ساختار مدیریتی این سیستم به چهاردسته (مالی، اداری، تولید، عرضه محصول و تبلیغات) تقسیم می شود.

مدیریت مالی- اداری شامل حسابداری و امور اداری می شود.

مدیریت تولید، كنترل كننده قسمتهای تهیه مولد اولیه، روابط عمومی، خط تولید، طراحی و تعمیر می باشد. مدیریت عرضه محصول به دو صورت خارجی و داخلی است كه خارجی با شركت در نمایشگاههای بین المللی و داخل به شكل عرضه درنمایندگی ها وازطریق عرضه در دفتر شركت و فروشگاه مركزی است.

مدیریت تبلیغات هم به 3 دسته شركت در نمایشگاههای بین المللی (خارجی) شركت در سمینارها و ایجاد زمینه های معرفی مناسب كالا تقسیم می شود.

عملیات خط تولید این سیستم با عملكرد های برشكاری – جوشكاری،  رن گ كاری –رویه كوبی – نجاری –سنبلاست-كنترل كیفیت QC-مونتاژ و بسته بندی می شود البته قسمت جوشكاری خود دارای زیر مجموعه ای جوشكاری اولیه و نهایی است كه جوشكاری اولیه بصورت اسكلت و كلاف زنی می باشد.

درقسمتهای بعد خواهیم دید كه چگونه این سیستم فعالیت می كند، امید آن كه شروح مذكور در این پروژه بتواند در شناسایی سیستم مؤثر افتد.

علاوه بر این در شناسایی و تحلیل و طراحی این سیستم از متدولوژی RPM شی گرا استفاده شده است و بررسی كوتاه و اجمالی هم با متدولوژی  RUP شده است. متدولوژی RPM دارای مراحل زیر است كه تك تك در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

1-3) توضیح كلی عملكرد سیستم ماجان:

اولین كار تهیه مواد اولیه می باشد كه به صورت كلی یكسری مواد در همه طرح هایی كه ساخته می‌شود به كار می رود. مثل آهن، پروفیل، دستگاه جوشكاری و فرزو …

اما پس از این در اولویت همه امور سفارش مشتری قراردادن كه قبل از بیان آن باید به این نكته پرداخت كه كلاً نوع ایجاد محصول دراین سیستم بردو اساس 1- سفارش مشتری 2- طرح های ایجادی توسط خودسیستم (مثل طرح تخت جمشید) می باشد.

پس از ایجاد طرح به یكی از دو روش بالا نوبت به كارگیری مواد مورد نیاز برای ساخت و تولید محصول می باشد. كه در مرحله خط تولید چگونگی كار توضیح داده خواهد شد. درحین كار برروی خط تولیدگر وسیله ای تخریب شود و یا درماشین آلات اشكالی پیش بیاید مرحله تعمیر ماشین آلات با فراخوانی مهندسین و تكنسین های متخصص این ماشین ها انجام می‌گیرد.

اماجریان خط تولید به این ترتیب می باشد كه ابتدا با توجه به طرح مورد مواجه برشكاری برروی قطعات انجام می شود، سپس با حرارت به آنها قوس یا شكل مورد نیاز داده شده و وارد مرحله جوشكاری می شود دراین مرحله دو نوع عملیات جوشكاری انجام می شود كه همان اسكلت زدن و كلاف زدن (جوشكاری اولیه) است و دیگر جوشكاری نهایی (استخراج مشكل محصول) است.

بعد از این نوبت به رنگ كاری محصول می رسد بعد از خشك شدن رنگ عملیات رویه كوبی برروی كار انجام می گیرد[1]. اگر نیاز به قراردادن چوب در محصول باشد كه از طرح چوبی هم استفاده می شود مراحل بخاری مورد نیاز انجام می شود. سپس نوبت سنبلاست (درآورن رنگهای مورد علاقه با تكنیك های خاص برروی طرح چوبی یا كل طرح) می باشد. پس از این مراحل نوبت به بررسی و كنترل كیفیت محصول می رسد كه تمام كنترل كیفی برروی آن انجام می گیرد. درفاز مونتاژ هم عملیات مونتاژ محصول است و آخرین مرحله این فاز بسته بندی محصول می باشد. سپس محصول رابارگیری كرده و به انبار می فرستند(توسط واحد حمل و نقل).

بعداً DFD مراحل كلی دراولین سطح رسم خواهد شد. ازجمله عملیات دیگر دراین سیستم عرضه به نمایندگی ها و نمایشگاهها درجای جای كشور و یا خارج از كشور فرا می‌رسد. كه با بارگیری از انبار به نمایندگی های مختلف فرستاده می شود.

درمبحث تبلیغات نیز با شركت مدیر تبلیغات و همچنین مدیر ارشد و دیگر مدیران(تاصورت نیاز توضیحاتی داده شود) درسمینارها و نمایشگاههای بین المللی میسر خواهد شد. علاوه براین مسئولین این قسمت بدنیال این هستند كه زمینه ای مناسب برای معرفی وتبلیغ كالا پیدا كنند، كه این مورد خود بعنوان یك واحد كاری درستون فقرات این سیستم درسطوح پائینی قرار دارد. همچنین كارهای مالی و اداری تمام مراحلی كه دربالا توضیح داده شد با مدیریت اداری و مالی با جزئیات انجام می‌گیرد.

 

-5) تعیین رابط های كاربر و فرمت گزارشات

دراین مرحله به تعیین واسط های كاربر برای سیستم پرداخته شد و برای قسمت های لازم UI تعریف شد و همچنین فرمت و ساخت گزارشات كه البته برخی از آنها دربخش ها و قسمتهای قبل مطرح شده پرداختیم دراینجا گزارشات و فرمت و ساخت آنها و همچنین واسط های كاربر تعیین شده را از اینكه با دیاگرام و شكل توضیح دهیم منصرف می شویم.

4-6)معماری بانك اطلاعاتی :

یكی دیگر از مراحل فاز طراحی معماری بانك اطلاعاتی می باشد، دراین مرحله ما باید اصطلاحات و نیازهای بانك اطلاعاتی را بسازیم.

دراین بخش از بیان ساخت ها فاكتور می گیریم و درقسمتهای بعدی به آن اشاره می‌كنیم.

4-7) ایجاد component Diagram:

دراین مرحله به دسته بندی فیزیكی و منطقی كلاس ها پرداخته و درقالب component هایی نحوه ارتباطات آنها را هم می كنیم، نمودار component diagram این سیستم درشكل 4-5 نمایش داده شده است.

4-8) ایجاد Deploment Diagram:

یكی دیگر از موارد لازم در فاز طراحی سیستم دیاگرام استقرار می باشد. خوشبختانه سیستم مورد نظر مطالعه ما بصورت شبكه ای كار می كند و توانستیم دیاگرام استقرار را برای آن طراحی كنیم.

جزئیات كار بصورت نموداری درشكل 4-6 نمایش داده شده است.

دراین شبكه تمام سیستم ها، پنتیوم 4 p4)) بودند و از دارای RAM یك گیگابایت بودند  و از ویندوز xp استفاده می كردند. (win xp)

و سیستم مدیر سیستم عاملش AS2003 می باشد.

قسمت پنجم «مختصری درمورد فاز پیاده سازی و نتیجه گیری»

5-1)پیاده سازی:

اهم كارتا جایی است كه مراحل قبل پیاده سازی است چراكه وقتی نیازها و معایب سیستم شناسایی شد (فازشناسایی) و برنامه ریزی پروژه انجام شد (فازبرنامه ریزی) و همچنین درمرحله تجزیه و تحلیل نیازهای سیستم مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفت و مشخص شد (فاز تحلیل) و درفاز دیگر طراحی شماتیك سیستم و طراحی دیاگرام ها ومعماری نرم افزار پیاده سازی آن آسان می شود. (فازطراحی). پس عمده راه تا قبل از پیاده سازی می باشد و درفاز پیاده سازی آنچه در فاز طراحی و ماقبل بدست آورده ایم می پردازیم مانند:

پیاده سازی كلاسها، پیاده سازی بانك اطلاعاتی، پیاده سازی رابطهای كاربر، پیاده سازی متدها، پیاده سازی گزارشات و آزمون برنامه.

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق کاربرد روانشناسی اجتماعی در جامعه پاورپوینت بررسی عکسهای هوایی ورشکستگى یا مرگ اقتصادى روش تحقیق آشنایی با موسیقی و نتها تخصیص بهینه منابع در آموزش و پرورش کشورهای در حال توسعه