👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله نیاز افراد به گروه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله نیاز افراد به گروه

مقاله نیاز افراد به گروه

مقاله نیاز افراد به گروه

چرا افراد به گروه نیاز دارند ؟

1-  گروه های افراد را برای رسیدن به هدف هایی که امکان حصول آن به تنهایی امکان پذیر نیست کمک می کنند مثلاً تقسیم کار در سازمان باعث می شود که از توانایی های افراد ، به شیوه ای کارآمد تر از زمانی که تنها کار می کنند بهره مند شوند.

2-  گروه کمک می کند تا نیاز های روانی و اجتماعی مهم افراد برآورده شود مثلاً عاطفی مورد توجه واقع شود و احساس امنیت کند.

3-  اعضای گروه دانش و اطلاعاتی را برای همدیگر فراهم می آورند که امکان دستیابی به آن برای افراد به تنهایی امکان ندارد.

4-  عضویت در گروه باعث هویت شخصی ما می شود خیلی مهم است که ما خودمان را عضو چه گروه معرفی می کنیم.

5-  عضویت در گروه باعث می شود ما خودمان را تعریف و توصیف کنیم و همین تعریف خود یکی از عناصر مهم شکل گیری خود است.

6-  به گروه ملحق می شویم تا سرگرم شویم و خوش بگذرانیم مثلاً اردوی تابستانی ضمن این که از این کار لذت می بریم احساس می کنیم فرد موثری هستیم. برای گروه افتخار کسب می کنیم ( مثلاً گروه المپیاد فیزیک،  ریاضی ...)

انواع گروه

گروه اولیه و گروه ثانویه

اصطلاح گروه اولیه برای گروه هایی مثل خانواده ، همسایه و گروه های همسالان و همبازی به کار می رود . این گروه دارای ویژگی هایی هستند.

-     روابط بین چهره به چهره می باشد

-     احساس وفاداری و مناسبات عاطفی در آن وجود دارد

-     همکاری و روابط دوستانه میسر می باشد 

کاربرد روان شناسی گروه ها در درمان

اعتقاد بر این است که گروه می تواند رفتار اعضاء خود را تغییر دهد بسیاری از مشکلات هیجانی از جمله طرد شدگی، احساس منزوی بودن، تنهایی، ناتوانی از ایجاد ارتباط هدفمند با دیگران در افراد وجود دارد. اگر چه درمانگر می تواند شخص را کمک کند تا بعضی از مسائل را حل کند اما آزمایش واقعی زمانی است که بتواند نگرش ها و پاسخ هایی را که در جریان درمان یاد گرفته است در محیط اجتماعی به کار گیرد. با کمک گروه درمانی فرد می تواند مشکلات خود را در حضور دیگران حل کند و ببیند که دیگران در برابر رفتارش چگونه واکنش نشان می دهند.

👇محصولات تصادفی👇

طرح توجیهی تولید انواع سمعک آنالوگ و دیجیتال بررسی عوامل موثر بر شکل گیری هویت اجتماعی دانش آموزان متوسطه پایان نامه مقایسه هیپوكندری در بین دانشجویان متأهل و مجرد بررسی اندیشه‌ های سیاسی الماوردی کارخانه های تولید لوله های پلی اتیلن و پلی پروپیلن