👈 فروشگاه فایل 👉

کارآفرینی تولیـد قطعه پرسی بدنه خودرو

ارتباط با ما

... دانلود ...

کارآفرینی تولیـد قطعه پرسی بدنه خودرو

کارآفرینی تولیـد قطعه پرسی بدنه خودرو

کارآفرینی تولیـد قطعه پرسی بدنه خودرو

مقدمــه :

 

 استان خراسان جزء بزرگترین استان های کشور  بوده و از استان های پر جمعیت کشور می باشد و دارای بیشترین قشر جوان جویای کار می باشد و با توجه به همسایگی این استان با کشور افغانستان و وجود زیاد مواد مخدر ، بیکاری این قشر از جوانان می تواند بستر مناسبی جهت سوق به سمت مواد مخدر باشد که با ایجاد کارخانه ها و کارگاه های بزرگ و کوچک می توان بستر مناسبتری برای اشتغال جوانان ایجاد کرد .

با توجه به افزایش جمعیت و روند رو به رشد استفاده از خودرو های داخلی در سنین مختلف از جوانان تا کهنسالان جهت افزایش راحتی و بعلت قیمت نسبتا پایین خودرو ها در مقایسه با خودرو های خارجی و قیمت های بالای آنها و بازار فروش بالای خودرو های داخلی ، احداث چنین کارخانه ای در منطقه خراسان علاوه بر حمایت از خودرو سازان داخلی و منطقه ای ،نیاز به خودرو های خارجی را کمتر کرده و با توجه به نیاز بازار داخل به قطعات مربوطه به دلیل فراوانی خودرو های داخلی می تواند کاری مفید در راستای حمایت از صنعت داخلی باشد .

 ضمن اینکه با اجرای این طرح می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر منطقه فراهم نمود و بستر مناسبی برای اشتغال جوانان منطقه باشد .

 مراحل تولید قطعات با ورود ورق خام ابتدا در ابعاد مورد نیاز به وسیله دستگاه برش ، برش زده و سپس توسط دستگاه خم به قطعات ، خم و قوص ها لازم را می دهند . بعد از آن ابتدا در دستگاه کشش و پرس اولیه قرار گرفته و هم راستا با کشش شکل اولیه به ورق داده می شود سپس در دیگر  دستگاه های پرس قرار گرفته و شکل های بعدی و نهایی به قطعات داده می شود . در انتها قطعات برای استفاده در بازار داخلی بسته بندی شده  و جهت استفاده خودرو سازان داخلی عرضه می گردد.

توجیح فنی طرح

 هدف

 هدف این کارخانه ، استفاده از دستگاههای جدیدپرس برای بالابردن تناژ تولید می باشد تا سهم      عمده ای از بازار داخلی را برای خود کسب کند برای همین ما از سیستم خطوط پرس ترانسفر جهت پرس قطعات و سیستم اتوماسیون رباتیک جهت جابجایی قطعات بین دستگاه های یرس استفاده کرده که این دو سیستم باعث افزایش کارایی و تولید هر چه بیشتر قطعات مورد نیاز می باشد .از مهمترین عوامل برای رسیدن به هدف مورد نظر سیستم تغذیه خط پرس میباشد که با استفاده از سیستم آماده کردن و تغذیه کویل این مسئله مرتفع گردیده و ما را برای رسیدن به هدفمان سوق میدهد .

 

آماده کردن و تغذیه کویل

پرس ترنسفر شامل یک ماشین کویل جهت تغذیه کویل و یک واحد راست کننده می باشد که در یک وضعیت ثابت باقی می ماند . تمام این سیستم می تواند از پرس جدا شود تا سیستم تغذیه ورق به پرس متصل شود .سیستم پرس ترنسفر دارای یک سیستم جداکننده ورق ، تغذیه پیوسته ورق به پرس را فراهم می آورد . به محض اینکه یک دسته ورق رو به اتمام بود ، باقیمانده ورق به وسیله چنگک هایی ، در هوا معلق نگه داشته می شود تا مجموعه بعدی ورق ها ف در زیر آنها قرار بگیرد .

 

خطوط پرس Transfer

 امروزه از پرس های ترانسفر هیدرولیکی و مکانیکی بطور گسترده ای در صنعت استفاده می گردد. در این پرس ها صرفنظر ار تعداد مراحل فرم دهی قطعه و قالب با هر ضرب یک قطعه تولید می گردد. پرس های ترانسفر را می توان با بلنک و یا کویل تغذیه کرد.در حالت اول پرس مجهز به یک De Stacker است و در حالت دوم دارای یک خط بلنکینگ شامل Un coiler ، Leveler و سیستم تغذیه می باشد.

نیروی اسمی و انرژی مورد نیاز پرس ترانسفر از خط پرس Tandem مشابه کمتر است. اپراتوری و تعمیر و نگهداری آن ساده تر است. فواصل جابجایی قطعات کمتر است و Intermediate Stations حذف می گردد . با توجه به ابعاد قطعات تولیدی و تعداد مراحل فرم دهی قطعه پرس دارای یک ، دو و یا سه اسلاید است . هر اسلاید بطور مستقل طراحی می گردد. این پرسها همچنین در صورت نیاز دارای کوشن ، بیرون انداز روی اسلاید و سیتسم Over Load هستند.

علاوه بر سیستم over load که هر اسلاید داراست ، پرس دارای یک سیستم over load کلی نیز است.

دو نوع سیستم ترانسفر وجود دارد : مکانیکی و الکتریکی . در نوع اول سیستم ترانسفر قطعه بطور مکانیکی با درایو پرس سنکرون است و حرکت از درایو پرس توسط تعدادی چرخ دنده ، بادامک و بازوبه سیستم ترانسفر منتقل می شود. توسط یک نرم افزار منحنی حرکت بر اساس جرم شتاب محاسبه و بهینه می شود تا بتوان به کوتاهترین سیکل زمانی ممکن و یکنواخت ترین حرکت ممکن دست یافت. از این منحنی ها جهت بررسی حرکت Gripper ها استفاده می شود. در نوع دوم سیستم ترانسفر با درایو الکتریکی بکار می رود. مسیر ، شتاب و سرعت را می توان بطور دلخواه ، جهت قالبهای مختلف ، برنامه ریزی نمود.

 

  سیستم اتوماسیون Robotic

استفاده از رباتها در اتوماسیون باعث حذف Intermediate Station بین پرسها می شود.    گریپر بازوی ربات اجزاء را مستقیماً از یک قالب پرس به قالب بعدی هدایت می کند و بجز در مرحله اول که ممکن است بدلیل وجود پرس Double Action و نیاز  به turn over  از 2 ربات استفاده شود ، در مراحل بعدی برای باربرداری و بارگذاری هر دو پرس متوالی فقط از یک ربات استفاده می گردد. مزیت دیگر این سیستم درجات آزادی بالای آن است که انتقال قطعات مختلف و پیچیده را میسر می سازد . مشکل اساسی سیستم اتوماسیون روباتیک آن است که انتقال قطعات بزرگ به دلیل وجود نیروهای گریز از مرکز و مسیر طولانی انتقال قطعه ، باید به آرامی صورت گیرد. بنابراین خروجی سیستم وابسته به اندازه قطعه است و معمولاً بین 6 تا 8 قطعه بر دقیقه است.

ریلهای سیستم اتوماسیون شامل دو قسمت مجزا است : قسمتی که روی بولستر و بین Upright ها قرار دارد و دیگری که روی پرس است. در هنگام تعویض قالب پس از قطع اتصالات انتقال انرژی ( هوای فشرده و برق ) ، بولستر همراه آن قسمت از ریل که روی آن قرار دارد ، قالب به همراه تجهیزات ترانسفر و قالب از زیر پرس بیرون می آید و بولستر دیگر به همراه قالب و تجهیزات ترانسفر مربوطه به زیر پرس می رود.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی چالش های حکمرانی در توسعه ورزش همگانی مبانی نظری خودکارآمدی حرفه ای مقاله مقاومتهای ممیزی پایان نامه مطالعه تجمع یونی با نگرش ترمودینامیكی بررسی خواص درمانی چشمه های آبگرم شهرستان سرعین و نقش آن در توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل