👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود تحقیق کشاورزی عدس

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق کشاورزی عدس

دانلود تحقیق عدس بررسی گیاهشناسی انواع عدس و کاشت و برداشت آن در فرمت قابل ویرایش پاورپوینت

عدس از قدیمی ترین منابع غذایی گیاهی بشر است و عمر آن به قدمت تاریخ کشاورزی است. از عدس هم در قرآن (سوره بقره آیه 61) و هم در انجیل نام برده شده است. وجود بقایای دانه های عدس در مقابر مصری به 2300 سال قبل از میلاد مسیح می رسد. کشت آن در مصر، جنوب اروپا و غرب آسیا در قدیم رواج داشته و از این مناطق بعداً به شمال اروپا، هندوستان، چین و بطرف غرب تا اتیوپی پراکنده گردیده است. ...

پروژه گیاهشناسی و زراعت عدس

عناوین مطالب

کلیات گیاه شناسی

انواع عدس

ترکیبات شیمیایی

خواص عدس

مضرات

آب و هوای مناسب کاشت عدس

کشت عدس

تاریخ و طرز کاشت

عملیات داشت

برداشت

آفات و بیماریهای عدس

-----------

آب و هوای مناسب کاشت عدس

عدس در مناطقی که نخود کشت و کار می شود در نیمکره شمالی می تواند کشت گردد. عدس را می توان در هوای سرد و بدون آبیاری کشت نمود ولی به سرمای زیاد مقاوم نیست. گیاه عدس تا حدودی می تواند خشکی را تحمل کند ولی از رطوبت زیاد آسیب می بیند. بدین لحاظ آن را باید در خاکهای سبک تا متوسط که دارای تهویه مناسب هستند، کشت نمود. کاشت عدس در مناطق گرمسیر غرب آسیا و شمال آفریقا بصورت آبی و کشت دیر زمستانه (اواخر دی) انجام می گیرد ولی در ارتفاعات زیاد به دلیل حساسیت به سرما آن را حدود شهریور- مهر می کارند.

...

آفات و بیماریهای عدس

آفات کمی به محصول عدس خسارت می زنند، با این وجود حشرات همه چیز خوار مثل کرم های غلافخوار خساراتی را ناشی می شوند. سایر آفات عدس عبارتند از: سرخرطومی گونه سیتونا، تریپس و سوسک عدس.

بیماریهای عمده عدس عبارتند از: پوسیدگی یقه، زنگ، سفیدک و تعدادی از بیماریهای ویروسی .

گونه های چندی از علفهای هرز در مزارع عدس مانند سلمه، شاتره، خلر، شبدر، ماشک و سیرس یافت می شوند که برای کنترل آنها می توان از روشهای مکانیکی و شیمیایی استفاده نمود. دوبار وجین با دست، یکی در 30-25 روز اوایل رشد و دیگری 50-45 روز بعد از کاشت نتیجه خوبی خواهند داد. علفکشهایی نظیر با سالین و تریبونیل بطور مطمئنی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

...

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت حسابــداری وقف و موقوفات مبانی و پیشینه نظری اختلال بدشکلی بدن (فصل دوم پژوهش) مبانی نظری پایان نامه روانشناسی با موضوع کمال گرایی پایان نامه مدلی برای خلق ارزش و تخصیص ارزش از طریق شراكت‌های استراتژیک درموسسات خدمات مالی (در صنعت بیمه و بانک) بررسی رابطه شادکامی و عملکرد تحصیلی دانشجویان دانشکده پردیس نمین