👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله مرمت تاریخی شمال و بناهای مرمتی ساری

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله مرمت تاریخی شمال و بناهای مرمتی ساری

مقاله مرمت تاریخی شمال و بناهای مرمتی ساری

مقاله مرمت تاریخی شمال  و بناهای مرمتی ساری

فهرست:

نگاهی به مرمتگر تاریخی شمال كشور

وقایع تاریخی نابودكننده آثار مهم ساری كشور

عمارت و ساختمان‌های قدیمی در دست مرمت

==========================

نگاهی به مرمتگر تاریخی شمال كشور

* استاد احسانی، ۲۲ سال است كه به مرمت آثار تاریخی استان گلستان ومازندران مشغول است

مرمت و حفظ آثار تاریخی نزد ملل توسعه یافته از اهمیت والایی برخوردار است. چه آثار و یادمان های تاریخی انسان معاصر را با گذشته و تمدن های كهنی پیوندی دوباره می دهد. دستهای توانای هنرمندان ایرانی میراث دار هنر كهن است كه ریشه در اعماق تاریخ دارد. هنرآوران نامدار وگاه گمنام در مسیر تاریخ ضمن پایبندی در حرفه و هنر خویش، زندگی خود را وقف حفظ و پیشرفت میراث های گرانبهای فرهنگ و تاریخ كرده اند و در این راه آثار فرهنگی و تاریخی بیشماری را از تخریب و نابودی نجات داده اند. آثار فرهنگی و تاریخی كه بیانگر تمدن و نبوغ ایرانیان در جهان هستند.

سرزمین همیشه بهار مازندران دركرانه بحر خزر از مراكز مهم تمدن آغاز تاریخ، تاریخ و دوران اسلامی ایران است و باتوجه به نتایج كاوشهای باستان شناسی، قدمت بعضی از آثار كهن این خطه به حدود ۱۲۵۰۰سال پیش، از غارهای هوتو و كمربند در حدود ۹۵۰۰ سال قبل از میلاد ـ به عنوان قدیمی ترین پناهگاه انسان در مازندران ـ می رسد.

استاد «سیدنبی الله احسانی امریی» از معدود مرمت كاران سختكوش اداره كل میراث فرهنگی مازندران،كه بیش از ۲۰ سال است در حفظ و مرمت بناهای تاریخی استانهای مازندران و گلستان نقش مؤثر دارد. استاد احسانی سالهای سال هنر و تجربه اش را برای احیا و بازسازی آثار تاریخی اغلب شهرهای شمال كشور به كار گرفته است كه نمونه بارز آن مرمت برج تاریخی «میل گنبد قابوس» (آرامگاه شمس المعالی قابوس وشمگیر) از بزرگترین آثار معماری قرن چهارم هجری قمری در شهر گنبد است.

استاد احسانی در مدت زمان هنر بیست ساله اش به فرهنگ و هنر این مرز و بوم، مفتخر به دریافت لوح تقدیر و جوایز مختلف از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی كشور و دانشگاه هنر شده است.

...

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق توصیه کودی بهینه برای محصولات زراعـی و بـاغـی پاورپوینت بررسی نحوه ساخت صفحات PHP و گزارش كار پرسشنامه شناخت و داوری نسبت به مردم مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره نگرش مذهبی درباره شیوه بازیگری با توجه به سیستم استانیسلاوسکی