👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله موتورهای دیزلی چند زمانه و میل لنگ ها

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله موتورهای دیزلی چند زمانه و میل لنگ ها

دانلود مقاله موتورهای دیزلی چند زمانه و میل لنگ ها

مقاله موتورهای دیزلی چند زمانه و میل لنگ ها

فهرست:

بررسی نقش میل لنگ ها در موتورهای دیزلی چند زمانه

طرز كار موتورها

زمان تنفس

زمان تراكم

زمان قدرت

زمان تخلیه

برررسی مشكلات قلبسازان میل لنگ در ایران

----------------------------------------------------------

بررسی نقش میل لنگ ها در موتورهای دیزلی چند زمانه

محاسبه تنش مکانیکی اجزاء شاهین در پاتیل حمل مذاب مس، به کمک روش اجزای محدود

طرزکار

همانگونه که اشاره شد موتورهای دیزل بر اساس نحوه کارکردن به دو دسته موتورهای 4 زمانه و 2 زمانه تقسیم می‌شوند. لیکن در هر دوی این موتورها چهار عمل اصلی انجام می‌گردد که عبارتند از مکش یا تنفس - تراکم - انفجار و تخلیه اما بر حسب نوع موتورها ممکن است این مراحل مجزا و یا بصورت توام انجام گیرند.

سیکل موتورهای دیزل چهار زمانه

زمان تنفس :

پیستون از بالاترین مکان خود (نقطه مرگ بالا) به طرف پایین‌ترین مکان خود در سیلندر (نقطه مرگ پایین) حرکت می‌کند در این زمان سوپاپ تخلیه بسته است و سوپاپ هوا باز است. با پایین آمدن پیستون یک خلا نسبی در سیلندر ایجاد می‌شود و هوای خالص از طریق مجرای سوپاپ هوا وارد سیلندر می‌گردد. در انتهای این زمان سوپاپ هوا بسته شده و هوای خالص در سیلندر حبس می‌گردد.

زمان تراکم :

پیستون از نقطه مرگ پایین به طرف بالا (تا نقطه مرگ بالا) حرکت می‌کند و در حالیکه هر سوپاپ بسته‌اند (سوپاپ هوا و سوپاپ تخلیه) هوای داخل سیلندر متراکم می‌گردد و نسبت تراکم به 15 تا 20 برابر می‌رسد. فشار داخل سیلندر تا حدود 40 اتمسفر بالا می‌رود و بر اثر این تراکم زیاد حرارت هوا داخل سیلندر به شدت افزایش یافته و به حدود 600 درجه سانتیگراد می‌رسد.

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق تاریخچه مختصری از پوستر در غرب - مقالةهوش هیجانی وسلامت عمومی پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران پاورپوینت معادلات دیفرانسیل معمولی طرح توجیهی و کارآفرینی چاپ و تولید عكس رنگی